Poczta Kwiatowa INC Krotoszyn, dostawa gratis w Krotoszynie i okolicy

To Kwiaty wprost z Mojego Serca
Dostawa gratis
$26.18
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty jak Spojrzenie Słońca
Dostawa gratis
$26.18
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Jak Muśnięcie Motyla
Dostawa gratis
$26.18
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Jestem Zakochany Jak Molier
Dostawa gratis
$26.18
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Ja Zawsze Pamiętam o Tobie
Dostawa gratis
$26.18
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Paleta Kolorów
Dostawa gratis
$28.80
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bukiet Wizytowy
Dostawa gratis
$28.80
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Nasz Letni Romans
Dostawa gratis
$31.42
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty jak Słoneczny Pocałunek
Dostawa gratis
$32.99
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
To Kwiaty jak Nasze Marzenia
Dostawa gratis
$34.04
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty z Nasze jej Łąki
Dostawa gratis
$36.66
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kosz Dla Smakosza
Dostawa gratis
$38.26
Najbliższy termin dostawy: 6.12.2022
Więcej

Któż z nas nie uwielbia kwiatów! Te barwne roślinki stanowią nie tylko gustowną ozdobę naszych wnętrz, czy ogrodów. Niektórzy stosują kwiaty  lub ich części w celach kulinarnych. Inni stosują je nierzadko w ziołolecznictwie oraz innych gałęziach medycyny niekonwencjonalnej. Ponadto, tych kolorowych roślin używamy powszechnie w roli klimatycznych podarunków o symbolicznym znaczeniu.

Wielu z nas uwielbia wręczać innym kwiaty! Jeśli Ty także w tak cudowny sposób wykorzystujesz urok tych kolorowych roślin, to należy Ci się duża pochwała! Podtrzymujesz tym samym długą i drogocenną tradycję, którą chcielibyśmy z pewnością uchronić od zaniknięcia.

Jedną z najstarszych ceremonii, która do dziś ma związek z kwiatami, jest ślub. Jak wygląda historia tego obyczaju? Dlaczego nierozerwalnie wiąże się on z kwiatami?

Ludzie schodzili się w pary od kiedy tylko istnieje ludzkość. Od zawsze, dzień stworzenia związku małżeńskiego był oczywistym powodem do wielkiej radości. Celebrowano to w przeróżny sposób - w zależności od miejsca na świecie, w którym działa się cała sytuacja. Warto pamiętać jednak, że śluby biednych ludzi wyglądały zupełnie inaczej niż śluby zamożnych przedstawicieli społeczeństwa.

W pewnym momencie naszej historii śluby zaczęły odbywać się także na oficjalnej, urzędowej drodze. Dlaczego? Sprawdza się tutaj pewne uniwersalne przysłowie: Kiedy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze. Tak było również w tym przypadku. Śluby w kręgach bogaczy miały charakter umów zawieranych między dwoma rodzinami. W ten sposób dochodziło do pełnoprawnego i bezpiecznego podziału majątku między stronami. Kobiety w takich związkach nie cieszyły się wyjątkowym szacunkiem. W większości kultur mąż mógł odprawić żonę w dowolnym momencie trwania małżeństwa.

Niemniej jednak, osoby z niższych warstw społecznych traktowały śluby zupełnie inaczej. Na przykład nasi przodkowie - Słowianie  zamieszkujący Europę środkową, a potem także Polacy - podchodzili bardzo poważnie do dnia zawarcia małżeństwa. Do samego ślubu para młoda żyła w czystości, a z samą ceremonią związanych było mnóstwo zwyczajów, a czasem nawet zabobonów. Należało do nich na przykład obdarowywanie świeżo upieczonych małżonków różnymi prezentami, wśród których było mnóstwo polnych kwiatów. Miało to zapewnić małżeństwu szczęście, bogactwo, płodność i powodzenie. Poza tym kwiaty pozostawały w nierozerwalnym związku ze strojami druhen i drużb. Do tych pierwszych należały niezamężne kobiety z otoczenia panny młodej, a do drugich nieżonaci mężczyźni z kręgów pana młodego. Druhny ozdabiały swe wierzchnie nakrycia innymi gatunkami kwiatów niż drużbowie. Powodowało to, że te dwie grupy odróżniały się od siebie i wyglądały niczym przeciwstawne obozy. W rzeczywistości zwyczaj ten nie miał rzecz jasna służyć podziałom. Używane kwiaty były symbolem czystości pary młodej dochowanej aż do dnia ślubu.

My nazywamy się Poczta Kwiatowa INC Krotoszyn. Z miłą chęcią posłużymy Ci swą profesjonalną pomocą! Nie tylko pomagamy w wybraniu kwiatów, lecz także dostarczamy je w wybrane miejsce na terenie całej Polski! Bez względu na to, czy chcesz przygotować kwiaty na wspomniany wyżej ślub, czy na jakąkolwiek inną uroczystość, stawiamy się do Twojej dyspozycji.

Jest oczywiście mnóstwo różnorodnych okazji, kiedy to możemy wręczyć komuś kwiaty. Możemy zaliczyć do nich chociażby radosne imieniny, urodziny. Kwiaty wręczyć możemy także z okazji Dni Matki, Ojca, Babci oraz Dziadka. Należy wspomnieć w tym miejscu również o romantycznych wyznaniach miłości i obchodach Walentynek. Niestety, nie brakuje też i smutnych okoliczności takich jak pogrzeby; wówczas również warto zdecydować się na bukiet kwiatów na pogrzeb, odpowiednio stosowny i skromny.

Poczta Kwiatowa INC w Krotoszynie zaprasza Cię do współpracy!

Gdynia | Trójmiasto | Poznań | Kraków | Warszawa | Wrocław | Łódź | Gdańsk | Szczecin  | Katowice | Olsztyn | Lublin | Toruń | Białystok | Sopot | Bydgoszcz | Częstochowa | Radom | Sosnowiec | Zabrze  i wielu innych.