Poczta Kwiatowa INC Kraśnik, dostawa gratis w Kraśniku i okolicy

Bukiet Jak Poranna Mgiełka
Dostawa gratis
$28.80
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty na Lato
Dostawa gratis
$28.80
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Nasza Magiczna Miłość
Dostawa gratis
$28.80
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Moje Natchnienie
Dostawa gratis
$28.80
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty dla Ciebie W dniu Twojego święta
Dostawa gratis
$30.63
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Rozchmurz się dla Mnie
Dostawa gratis
$31.42
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bukiet Wiosenna Inspiracja
Dostawa gratis
$31.42
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty z najlepszymi Życzeniami
Dostawa gratis
$31.42
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bo Jesteśmy My!
Dostawa gratis
$34.04
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Nasze Jesienne Szaleństwa
Dostawa gratis
$34.04
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Jak Blask Naszej Miłości
Dostawa gratis
$36.66
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bukiet z 9 róż
Dostawa gratis
$39.28
Dostawa jeszcze dziś
Więcej

Wszyscy uwielbiamy zadowalać swój wzrok pięknem kwiatów. Niezależnie od tego, czy podziwiamy wonny bukiet, czy kolorową rabatkę - sprawia nam to prawdziwą przyjemność. Niemniej jednak urok kwiatów, to nie jedyny atut, którym mogą się pochwalić. Te niepozorne roślinki posiadają potężną siłę symboliczną, która powoduje, że niemal przy każdej okazji możemy posłużyć się nimi do wyrażenie swoich najgłębszych uczuć.

Nazywamy się Poczta Kwiatowa INC Kraśnik, a kwiatami zajmujemy się profesjonalnie. Praca jest także naszą pasją, dzięki czemu świadczymy swoje usługi z czystą przyjemnością. 

Wręczanie kwiatów jest zwyczajem praktykowanym od wielu, wielu lat. Niemniej jednak trzeba zaznaczyć, że przechodzi on teraz swoisty kryzys. Młode pokolenie nie sięga po kwiaty tak często, jak robiło to się w przeszłości. Istnieją zatem okazje, przy których możnaby częściej posługiwać się bukietem kwiatów w roli skromnego podarunku. Jedną z takich sposobności, jest Dzień Matki. Kwiaty mogą być tego dnia wspaniałym wyrazem miłości do swojej mamy. Zanim powiemy więcej o innych okolicznościach wartych bukietu, pochylmy się na chwilę nad barwną historią Dnia Matki.

Jak większość świąt i zwyczajów, Dzień Matki  swoje korzenie ma w prastarej kulturze starożytnych ludów. Poszlak jest wiele, niemniej jednak najstarsza z nich prowadzi do Egiptu. Tamtejsi ludzie regularnie czcili Izydę - była ona uosobieniem idealnej matki i żony. Była z resztą też żoną jednej z najważniejszych postaci w mitologii - Horusa. Matki w starożytnym Egipcie były z resztą nad wyraz szanowane. Odnalezione zapiski wskazują, że upodobanie rodzicielki w danej kwestii mogło mieć wpływ na wynik wyroku sądowego dotyczącego kogoś z jej bliskich. 

Także w Grecji i Rzymie kult matki stał się ważną częścią systemu wierzeń oraz kultury. W krajach tych czczono boginie-matki, które były symbolem źycia i płodności. Na przykład w Grecji wraz z nadejściem wiosny świętowano dla Rei, która uważana była za matkę wszechświata oraz wszystkich bogów. W Rzymie natomiast, nazywano to Hilariami, czyli dniami radości. Trwały one najprawdopodobniej od 15 do 18 maja. Podczas tego święta kult oddawano bogini o imieniu Cybele. 

W miarę przemijania pogańskich wierzeń, dzień poświęcony matce na jakiś czas odszedł do lamusa. Został jednak wskrzeszony w średniowiecznej Szkocji. Powstał tam tak zwany "Mothering Day" (Dzień u Mamy). Obchodzony był w czwartą niedzielę Wielkiego Postu. Od tamtej pory, dzień dla matek powoli zaczął wracać do łask we wszystkich kulturach, w których chwilowo zanikł. Obecnie jest to międzynarodowe święto, choć w rożnych miejscach obchodzi się je w różnym czasie. W Polsce Dzień Matki przypada na 26 maja.

To szczególne święto nie jest oczywiście jedyną okazją, kiedy to możemy wręczyć komuś piękne kwiaty.

Posłużyć się nimi możemy na przykład podczas ślubów i wesel. Para młoda z pewnością bardzo ucieszy się na widok takiego podarunku. Warto tutaj zaznaczyć, że Poczta Kwiatowa INC w Kraśniku obsługuje także tego typu uroczystości!

Również urodziny, imieniny stanowią świetne sposobności do wręczenia pięknych kwiatów solenizantowi. Warto jednak pamiętać, iż nie wypada, by stanowiły one główną cząśc prezentu. Mogą być jedynie jego uzupełnieniem.

Oprócz omówionego przez nas Dnia Matki, jest w ciągu roku jeszcze kilka tego typu okazji. Należą do nich na przykład Dzień Ojca, Dzień Babci, Dzień Dziadka, Dzień Chłopaka, czy też Dzień Nauczyciela. Każde z tych małych świąt to wspaniała możliwość do wręczenia komuś bukietu pięknych kwiatów.

Niestety nie brakuje także smutnych okoliczności. Należą do nich chociażby pogrzeby. Wówczas świetnym pomysłem jest posłużenie się bukietem kwiatów, warto jednak pamiętać, aby nasza wiązanka pogrzebowa była odpowiednio dobrana i skromna.

Na koniec warto wspomnieć także o wyjątkowej chwili, kiedy to pragniemy wyznać komuś swoją miłość. Wówczas, romantyczny bukiet jest świetnym sposobem, by powiedzieć komuś "kocham Cię".

Kwiaciarnia w Kraśniku stanie na wysokości zadania bez względu na zaistniałe okoliczności. Nie tylko pomagamy w doborze kwiatowych kreacji, lecz także możemy dostarczyć dany produkt w wybrane przez Ciebie miejsce na terenie całej Polski. W końcu nie jesteśmy zwykłą kwiaciarnią - jesteśmy Pocztą Kwiatową INC z Kraśnika. Oczywiście zawsze gotowi do świadczenia naszych profesjonalnych usług.

Do zobaczenia w naszej kwiaciarni z Kraśnika. 

Gdynia | Trójmiasto | Poznań | Kraków | Warszawa | Wrocław | Łódź | Gdańsk | Szczecin  | Katowice | Olsztyn | Lublin | Toruń | Białystok | Sopot | Bydgoszcz | Częstochowa | Radom | Sosnowiec | Zabrze  i wielu innych.