Poczta Kwiatowa INC Kórnik, dostawa gratis w Kórniku i okolicy

To Kwiaty wprost z Mojego Serca
Dostawa gratis
$26.18
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Nasza Magiczna Miłość
Dostawa gratis
$28.80
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Fascynacja Barw
Dostawa gratis
$28.80
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Tylko Ty i Ja
Dostawa gratis
$28.80
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty na Każdą Okazję
Dostawa gratis
$31.42
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Nasz Letni Romans
Dostawa gratis
$31.42
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bukiet w Kolorach Słońca
Dostawa gratis
$34.04
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Miłego Dnia
Dostawa gratis
$34.04
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty dla Mojej Kobiety Na Walentynki
Dostawa gratis
$36.66
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty jak Gorący Pocałunek
Dostawa gratis
$36.66
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty z Naszego Ogrodu
Dostawa gratis
$39.28
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kosz  Smakosza
Dostawa gratis
$41.93
Dostawa już jutro od 9:00
Więcej

Kwiaty traktowane są swoistym uwielbieniem na całym świecie. Ich jedyną zaletą nie są jednie walory wizualne. Oprócz pięknych ozdób, kwiaty potrafią przydać się także w kuchni oraz w procesie produkcji wielu lekarstw.

Niestety, te barwne i niewinne roślinki nie koniecznie zawsze kojarzą nam się z czymś pozytywnym i dobrym. Idealnym przykładem jest nieco ponury zwyczaj zostawiania kwiatów na grobie zmarłego. Skąd wzięła się ta tradycja? O czym warto pamiętać, kiedy już decydujemy się na taki gest?

Otóż przede wszystkim należy podkreślić, że tradycja pozostawiania kwiatów na grobie zmarłego nie jest obecnie praktykowana na całym świecie lub przyjmuje ona różne formy. Wskazuje to, że zwyczaj ten ma nieco lokalne zabarwienie. W wielu krajach pogrzeby odbywają się skromniej niż w Polsce. Na przykład na Bałkanach, czy też w innych państwach południowej Europy na pogrzeb przychodzą tylko nieliczni, a zarazem najbliżsi dla osoby zmarłej. W niektórych regionach nawet nie zawsze przynosi się ze sobą kwiaty, a jeśli już ktoś decyduje się na ten gest, jest to bardzo skromna kreacja.

Skąd jednak wziął się zwyczaj pozostawiania kwiatów na grobach zmarłych? Jako, że ziemię na przełomie wieków gościło wiele ludów i plemion, nie da się wskazać jednorodnej genezy omawianej tradycji. Niemniej jednak, na podstawie ogólnych wiadomości o historii kształtowania się ludzkich wierzeń, dosyć łatwo można domyślić się skąd wziął się zwyczaj pozostawiania kwiatów na grobach. Jak dobrze wiadomo, od zarania dziejów traktowano zmarłych z niemal nabożną czcią. Ceremonie ich pożegnania miały na celu nie tylko pochowanie ciała. Odprawiano przy okazji wiele obrzędów, które miały na celu udobruchanie duchów oraz zapewnienie zmarłemu dobrego życia 'po drugiej stronie'. W tym celu na groby zmarłych przynosiło się nie tylko ozdobne kwiaty, lecz nawet jedzenie lub praktyczne przedmioty domowego użytku. Co ciekawe, tradycja ta przetrwała do dziś, a co więcej - ma się całkiem dobrze. W niektórych krajach gdzie dominuje religia prawosławna, w dzień Święta Zmarłych przynosi się na groby bliskich jedzenie i picie.

Jeśli już decydujesz się na użycie kwiatów lub wiązanki na pogrzeb, pamiętaj, aby była one skromne i stosowne na tę okoliczność. Kwiatowy savoir vivre jest bardzo szczegółowy, choć - mówiąc szczerze - mało znany i rzadko stosowany.

Oczywiście kwiatami posłużyć możemy się także przy wielu radosnych okazjach. Co możemy do nich zaliczyć?

Warto wspomnieć na pierwszym miejscu o ślubach i weselach. To bardzo wesołe uroczystości, którym towarzyszy śmiech i zabawa. Warto zdobyć się wówczas na bukiet kwiatów pełen życia i kolorów, który wpasuję się w radosną atmosferę ślubu.

Nie można zapomnieć także o urodzinach, imieninach. W tym wypadku kwiaty będą świetnym dopełnieniem prezentu dla solenizanta.

Również wyznania miłości oraz obchody Walentynek zasługują na użycie romantycznej kwiatowej kreacji. Warto jednak dobrze przemyśleć taki bukiet pamiętając, że wręczanie kwiatów - szczególnie w takich sytuacjach - objęte jest ścisłymi zasadami savoir vivre'u.

Co można natomiast powiedzieć o datach takich jak Dni Matki, Ojca, Babci, czy Dziadka? To wspaniałe okazje do pokazania naszym bliskim, że o nich pamiętamy. Wówczas również warto skorzystać z pozytywnej mocy kwiatów!

Bez względu na zaistniałe okoliczności, Poczta Kwiatowa INC Kórnik stawia się do Twojej dyspozycji! Nie tylko oferujemy szeroki wybór kwiatowych kreacji, lecz także dostarczamy kwiaty we wskazane przez klienta miejsce na terenie Polski. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z Poczty Kwiatowej INC w Kórniku.

Gdynia | Trójmiasto | Poznań | Kraków | Warszawa | Wrocław | Łódź | Gdańsk | Szczecin  | Katowice | Olsztyn | Lublin | Toruń | Białystok | Sopot | Bydgoszcz | Częstochowa | Radom | Sosnowiec | Zabrze  i wielu innych.