Poczta Kwiatowa INC Konstantynów Łódzki, dostawa gratis w Konstantynowie Łódzkim i okolicy

Kwiaty tylko dla Ciebie
Dostawa gratis
$28.80
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Paleta Kolorów
Dostawa gratis
$28.80
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Urodzinowe
Dostawa gratis
$28.80
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
To Tęcza Naszych uczuć
Dostawa gratis
$28.80
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Letnie Ciepło
Dostawa gratis
$31.42
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bukiet z 7 róż
Dostawa gratis
$34.04
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty dla Mojej Kobiety Na Walentynki
Dostawa gratis
$36.66
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
To Ty Jesteś Moją  Miłością
Dostawa gratis
$36.66
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kosz dla zdrowia!
Dostawa gratis
$38.00
Najbliższy termin dostawy: 4.10.2022
Więcej
Kwiaty pełne moich uczuć
Dostawa gratis
$39.28
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kosz Alpejski Milka
Dostawa gratis
$41.90
Najbliższy termin dostawy: 4.10.2022
Więcej
Kosz Słodki Prezent
Dostawa gratis
$41.90
Najbliższy termin dostawy: 4.10.2022
Więcej

Kwiaty zajmują ważne miejsce w kulturze człowieka. Te piękne rośliny nie tylko ozdabiają domy i ogrody - mogą one także stanowić świetny prezent o głębokim, przenośnym znaczeniu. Niestety, dawniej ludzie decydowali się na podarunki złożone z kwiatów o wiele częściej, niż czynią to teraz. Czasami młode pokolenie zapomina o sile i uroku kwiatów. 

Niemniej jednak istnieją wciąż okazje, których swego rodzaju niezbędnym elementem są właśnie kwiaty. Jedną z takich okoliczności są Walentynki. Obchody święta zakochanych polegają na wysyłaniu liścików do osób ktore nam się podobają. Dzień Walentynek jest także bardzo często wykorzystywany przez mężczyzn, którzy chcą powiedzieć swoim ukochanym kobietom jak bardzo je kochają. W tym celu przynoszą oni swym wybrankom różne podarunki, a w tym niemal zawsze romantyczne bukiety.

Zanim jednak powiemy troszkę więcej na temat innych świetnych okazji do wręczania kwiatów, pochylmy się na chwilkę nad ciekawą historią święta Walentynek...

Obchodzimy je 14 lutego, ponieważ dokładnie tego dnia obchodzono w starożytnym Rzymie Dzień Płodności i Macierzyństwa. Była to radosna okazja do gier i zabaw. Związana jest z tym dniem bardzo ciekawa tradycja. Niezamężne kobiety wrzucały do dużego naczynia kartki ze swoimi imieniami, a wolni mężczyźni je losowali. W tak utworzonych parach spędzano obchody tego święta. Zdarzało sie rzecz jasna i tak, że w taki przypadkowy sposób tworzyły się związki na całe życie.

Dlaczego jednak w naszych czasach patronem tego dnią jest święty Walenty? 

Tradycja głosi, że żył on w Rzymie za czasów cesarza Klaudiusza II Gockiego. Władca ten zakazywał młodym mężczyznom brania ślubów. Święty Walenty potajemnie ich udzielał, za co wylądował w więzieniu. Mimo przykrego położenia nie zakończył on swojej działaności. Uleczył ze ślepoty córkę strażnika, po czym udzielił jej ślubu. Wówczas, miarka się przebrała - święty Walenty został skazany na smierć. Pozostawił jednak po sobie list do córki strażnika. Podpisał go trzema wymownymi słowami: "Od Twojego Walentego".

Barwna historia święta Walentynek zainspirowała już nie jedną osobę do wyznania swej miłości właśnie tego specjalnego dnia. Bardzo często pomocne w takiej sytuacji okazują się piękne bukiety kwiatów w romantycznej kolorystyce.

Niemniej jednak, w ciągu roku nie brakuje także innych sposobności do wręczenia komuś kwiatów. Niestety nie wszystkie z nich kojarzą się tak dobrze. Należą do nich na przykład pogrzeby, podczas których to warto posłużyć się odpowiednio stonowanym i dostojnym bukietem. 

Chwile radości również zasługują na podkreślenie ich wagi mocą kwiatów. Warto wspomnieć tu o ślubie i weselu, podczas których nie może zabraknąć pięknego i radosnego bukietu. Poczta Kwiatowa INC w Konstantynowie Łódzkim zapewnia kwiatową oprawę także przy tego rodzaju uroczystościach jak ślub i wesele.

Co możemy z kolei powiedzieć o urodzinach oraz imieninach? Podczas urodzin, bukiet z pewnością nie będzie wystarczającym prezentem, lecz może być jego trafnym uzupełnieniem. W przypadku imienin natomiast, kwiaty bedą upominkiem pasującym w sam raz do wagi tej okoliczności.

Nie zapominajmy także o kilku regularnych świętach w ciągu roku, kiedy to możemy pokazać swoim bliskim, że o nich pamiętamy. Należą do nich Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Babci, czy też Dzień Dziadka. Wręczenie kwiatów będzie wówczas świetnym upominkiem!

Bez względu na powód, dla którego potrzebujesz bukietu, Poczta Kwiatowa INC Konstantynów Łódzki zrobi co w swojej mocy, by udzielić Ci swojej pomocy. W razie potrzeby, wskażemy Ci najodpowiedniejszy bukiet, a jeśli sobie tego zażyczysz, dostarczymy kwiaty w wybrane miejsce na terenie Polski! Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług! Poczta Kwiatowa INC z Konstantynowa Łódzkiego zaprasza do siebie po kwiaty.

Gdynia | Trójmiasto | Poznań | Kraków | Warszawa | Wrocław | Łódź | Gdańsk | Szczecin  | Katowice | Olsztyn | Lublin | Toruń | Białystok | Sopot | Bydgoszcz | Częstochowa | Radom | Sosnowiec | Zabrze  i wielu innych.