Kwiaciarnia Międzyrzec Podlaski, dostawa gratis w Międzyrzecu Podlaskim i okolicy

Bukiet 100 lat !!!
Dostawa gratis
$26.18
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bukiet Uśmiechnij się do Mnie
Dostawa gratis
$28.80
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiatowe Serce dla Kobiety
Dostawa gratis
$31.42
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bukiet Nasze Jesienne Oczarowanie
Dostawa gratis
$31.42
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Jak Promienne Słońce
Dostawa gratis
$31.42
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Uśmiech Ostatniego  Lata
Dostawa gratis
$31.42
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Jak Mgiełka
Dostawa gratis
$34.04
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Miłego Dnia
Dostawa gratis
$34.04
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Ślubne
Dostawa gratis
$34.04
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bukiet Wspomnienie Ostatniego Lata
Dostawa gratis
$36.66
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bukiet Słodka Niespodzianka
Dostawa gratis
$39.28
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kosz Słodki Prezent
Dostawa gratis
$41.90
Dostawa już jutro od 9:00
Więcej

Kwiaty podobają nam się nie tylko ze względu na urzekający wygląd oraz piękny zapach. Kolorowe kwiaty mają także silne znaczenie symboliczne, co powoduje, że traktujemy je ze swego rodzaju sentymentalizmem. Ponadto wręczanie kwiatów jest silnie powiązane z wieloma tradycjami. Istnieją w ciągu roku takie okazje, których przebiegu wprost nie wyobrażamy sobie bez akompaniamentu gustownego bukietu.

Jedną z takich okazji jest Dzień Babci. Obchody tego święta są bardzo ciekawą tradycją. Dlaczego? Otóż po pierwsze Dzień Babci jest bardzo młody. Po drugie, obchodzony jest on tylko w niektórych miejscach na świecie. Po trzecie, nie sposób nie wspomnieć tutaj o tym, że w Polsce zaczęto obchodzić Dzień Babci wcześniej niż w Stanach Zjednoczonych! Jako ciekawostkę warto także dodać, iż pierwszym prezentem wręczonym w naszym kraju z okazji Dnia Babci był właśnie... bukiet kwiatów!

Mimo, że Polska wyprzedziła Stany Zjednoczone w rozpoczęciu obchodów Dnia Babci, to trzeba zaznaczyć, że to kultura amerykańska najmocniej przyczyniła się do popularyzacji tego zwyczaju. Jak więc wygląda historia święta babć za oceanem?

Prekursorką idei dnia poświęconego dziadkom była Marian Lucille Herndon McQuade. Kobieta ta próbowała uświadomić społeczeństwu jak ciężki jest los starszych osób, i że warto ku ich pamięci poświęcić przynajmniej jeden, cały dzień w roku. Walczyła ona o wspólne święto przeznaczone zarówno dla babć, jak i dla dziadków. Działalność dziarskiej pani McQuade została wkrótce wynagrodzona. W roku 1973 w jej rodzinnym stanie Wirginia Zachodnia zaczęto obchodzić Dzień Dziadków. Już pięć lat później - w roku 1978 - amerykański prezydent Jimmy Carter uczynił Dzień Dziadków świętem narodowym.

Te wydarzenia ze Stanów Zjednoczonych bez dwóch zdań miały ogromny wpływ na rozpowszechnienie się Dni Babci oraz Dziadka po całym świecie. W Polsce święto to jest rozdzielone na dwie części. Dzień Babci przypada na 21 stycznia, a Dzień Dziadka na 22 stycznia. Tradycje te są oczywiście nierozerwalnie związane z wręczaniem kwiatów. Warto więc zdobyć się na gustowny bukiet podczas kolejnych obchodów święta naszych dziadków!

Niemniej jednak, każdego roku nie brakuje i innych okazji do wręczania kwiatów. Niestety, nie wszystkie z nich są tak radosne jak Dzień  Babci i Dzień Dziadka. Należy wspomnieć tu chociażby o pogrzebach, które są nierozerwalnie związane z kwiatowymi kreacjami. Jeśli jednak chcesz wziąć ze sobą na pogrzeb  bukiet kwiatów, wieniec, pamiętaj, by był on skromny i stonowany.

Zdecydowanie radośniejszymi okolicznościami, lecz równie mocno związanymi z wręczaniem kwiatów, jest ślub, wesele. Pozostawienie parze młodej kolorowego bukietu będzie wspaniałym pomysłem!

Na wręczenie kwiatów możemy zdecydować się także z okazji urodzin oraz imienin. Solenizant na pewno ucieszy się z radosnego bukietu!

Nie chcemy zapomnieć także o uroczystościach siostrzanych względem omówionych już przez nas Dni Babci oraz Dziadka. Chodzi oczywiście o Dzień  Matki oraz Dzień Ojca. Gustowny bukiet będzie idealnym prezentem na tę okazję!

Na kwiaty warto zdecydować się także z okazji miłosnych wyznań. Pomysł ten skierowany jest głównie do mężczyzn, gdyż według zasad florystycznego savoir vivre'u to właśnie do nich należy inicjatywa w tej kwestii. Twoja ukochana z pewnością ucieszy się z romantycznego bukietu!

Bez względu na zaistniałe okoliczności, Kwiaciarnia Międzyrzec Podlaski z miłą chęcią wyświadczy swoje profesjonalne usługi! Nie tylko pomożemy w wyborze kwiatów, lecz także dostarczymy dany bukiet w dowolne miejsce na terenie Polski!

Bardzo serdecznie zapraszamy do współpracy, kwiaciarnia w Międzyrzeczu Podlaskim. 

Gdynia | Trójmiasto | Poznań | Kraków | Warszawa | Wrocław | Łódź | Gdańsk | Szczecin  | Katowice | Olsztyn | Lublin | Toruń | Białystok | Sopot | Bydgoszcz | Częstochowa | Radom | Sosnowiec | Zabrze  i wielu innych.