Kwiaciarnia Kluczbork, dostawa gratis w Kluczborku i okolicy

Bukiet z Kolorowych Margaretek
Dostawa gratis
$26.18
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bukiet jak Blask Naszej jesieni
Dostawa gratis
$28.80
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Paleta Kolorów
Dostawa gratis
$28.80
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Uśmiech Ostatniego  Lata
Dostawa gratis
$31.42
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Nasze Miodowe Szaleństwo
Dostawa gratis
$31.42
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bo Jesteśmy My!
Dostawa gratis
$34.04
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Jako Radosna Nowina
Dostawa gratis
$36.66
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bukiet Jak Słoneczne Dni
Dostawa gratis
$36.66
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bukiet Fantazyjny
Dostawa gratis
$36.66
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty dla Mojej Kobiety Na Walentynki
Dostawa gratis
$36.66
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bukiet z 9 róż
Dostawa gratis
$39.28
Dostawa jeszcze dziś
Więcej

Witaj serdecznie!

Nazywamy się Kwiaciarnia Kluczbork i zajmujemy się kwiatami na co dzień. Świadczymy profesjonale usługi kwiaciarskie. Co wchodzi w ich skład?

Oferujemy szeroki wybór kwiatowych kreacji na wszelakie okazje. Poza tym dostarczamy wybrany bukiet w dowolne miejsce na terenie całego kraju.

Niemniej jednak, być może zastanawiasz się teraz, w jakich okolicznościach można zdecydować się na użycie bukietu kwiatów. W ciągu każdego roku jest bardzo dużo takich sytuacji. Zanim jednak dokonamy krótkiego ich streszczenia, skupmy swoją uwagę na historii pewnego zwyczaju, który jest nierozerwalnie związany z wręczaniem prezentów, a w tym także kwiatów. Mowa oczywiście o urodzinach.

Krótka historia urodzin

Urodziny, imieniny to niebywale popularna uroczystość, której obchody na dobre zadomowiły się w życiu niemal wszystkich kultur na całym świecie. Jaka jest jednak geneza tego zwyczaju?

Akt urodzin od najdawniejszych czasów uważany był za wydarzenie nadzwyczajne i mistyczne. Skąd wziął się taki pogląd? W końcu narodziny nawet dziś - w dobie powszechnego rozwoju i oświecenia - uważane są za cud. Nie ma zatem co się dziwić, że prymitywne ludy uważały przyjście dziecka na świat za wielkie wydarzenie. Ponadto, w początkach istnienia ludzkości przeżywalność porodów najprawdopodobniej była bardzo niska. W związku z tym, ówcześni ludzie otaczali chwilę narodzin dużą czcią. Miało to uchronić matkę oraz dziecko od potencjalnego zgonu.

Noworodek, który przeżył wielki dzień przyjścia na świat, uważany był za dar oraz akt aprobaty bogów. Wierzono, że w dniu narodzin nowy człowiek otrzymuje w przydziale duchy, które będą towarzyszyć mu przez całe życie. W związku z tym, po udanym porodzie zbierano się, wręczano prezenty oraz przeprowadzano obrzędy mające na celu przyciągnięcie dobrych sił lub udobruchanie złych.

Kiedy ludzie zaczęli rozumieć znaki astronomiczne, zaczęli tym samym epokę odmierzania czasu. Stworzono także pojęcie roku. Ułatwiło to umiejscowienie w czasie pewnych regularnych świąt oraz uroczystości. W związku z tym, spotkania, które miały miejsce w dniu narodzin, przybrały charakter corocznych, małych świąt obchodzonych ku pomyślności konkretnego człowieka. W celu udobruchania duchów, uroczystościom takim zawsze towarzyszyły prezenty, wśród których często znajdowały się właśnie kwiaty!

W miarę rozwoju cywilizacji człowieka, urodziny stawały się prestiżowym świętem obchodzonym głównie przez władców. Niemniej jednak, po latach zwyczaj ten z powrotem zadomowił się w kanonie powszechnych tradycji.

Jak zatem widać, obchodzenie urodzin jest uroczystością, której korzenie sięgają zamierzchłych czasów i niecodziennych wierzeń. Niemniej jednak, obecnie urodziny uważane są po prostu za wyjątkową okazję do pokazania komuś, jak wiele dana osoba dla nas znaczy. W tym celu, można posłużyć się niczym innym, jak właśnie bukietem pięknych kwiatów!

Inne okazje do wręczenia kwiatów

W ciągu roku jest oczywiście wiele innych okazji, przy których możemy użyć uroczego bukietu.

Należą do nich na przykład śluby i wesela, w których dekoracji Kwiaciarnia z Kluczborka pomoże z czystą przyjemnością!

Kwiaty wręczamy także podczas miłosnych wyznań. Aktywnie wspieramy także tę piękną tradycję! Daj nam znać, a z miłą chęcią pomożemy Ci wybrać odpowiedni bukiet, po czym dostarczymy go na miejsce!

Również Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Babci, czy Dzień Dziadka to świetne sposobności do wręczenia kwiatów swoim bliskim. W ten sposób możemy pokazać, jak bardzo o nich pamiętamy!

Niestety nie brakuje i smutnych uroczystości, jak na przykład  pogrzeby. Wówczas także warto zdecydować się na wiązankę pogrzebową, tyle, że skromną i stonowaną.

Bez względu na zaistniałe okoliczności, kwiaciarnia w Kluczborku stanie na wysokości zadania, by wyświadczyć swoje profesjonalne usługi. Serdecznie Cię zapraszamy do skorzystania z oferty Poczty Kwiatowej INC w Kluczborku!

Gdynia | Trójmiasto | Poznań | Kraków | Warszawa | Wrocław | Łódź | Gdańsk | Szczecin  | Katowice | Olsztyn | Lublin | Toruń | Białystok | Sopot | Bydgoszcz | Częstochowa | Radom | Sosnowiec | Zabrze  i wielu innych.