Kwiaciarnia Kłobuck, dostawa gratis w Kłobucku i okolicy

Kwiaty Pogodny dzień
Dostawa gratis
$21.64
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Rozkwit Uczuć
Dostawa gratis
$24.35
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Letnie Ciepło
Dostawa gratis
$24.35
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty w Kolorach Słońca
Dostawa gratis
$27.06
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Moje Natchnienie
Dostawa gratis
$27.06
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bukiet Uśmiech Ostatniego  Lata
Dostawa gratis
$29.76
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bukiet Morski Wiatr
Dostawa gratis
$32.47
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
To Kwiaty dla dla Ciebie
Dostawa gratis
$35.18
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kosz Pełen Wyrobów Wedla
Dostawa gratis
$35.18
Dostawa już jutro od 9:00
Więcej
Bukiet Miłosny Pocałunek
Dostawa gratis
$36.81
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bukiet Słoneczne Dni
Dostawa gratis
$37.89
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Pełna Harmonia smaku
Dostawa gratis
$40.60
Dostawa już jutro od 9:00
Więcej

Czym jest kwiat? Według definicji encyklopedycznej jest to po prostu organ roślin nasiennych, w którym wykształcają się wyspecjalizowane elementy służące do rozmnażania. To suche stwierdzenie - choć prawdziwe - nie oddaje tego, co wielu z nas czuje do tych pięknych roślin. Kwiaty rzecz jasna nie pełnią w naszym życiu jedynie funkcji ozdobnej. Powszechnie wytwarza się z tych roślin zdrowotne preparaty oraz używa się ich w roli klimatycznych podarków.

Niestety, w obecnych czasach coraz rzadziej pamięta się o uroku kwiatów. Mimo tego, że nie brakuje okazji do ich wręczania, posługujemy się nimi sporadycznie. Jedną ze wspaniałych, a jednocześnie niedocenianych możliwości do podarowania kwiatów jest Dzień Ojca. W jaki sposób powstało to osobliwe święto?

Dzień Ojca ma stosunkowo krótką historię. Jego obchody zostały zainicjowane w 19 czerwca 1910 roku w amerykańskim mieście Spotkane. Co ciekawe, inspiratorem tego święta była kobieta. Nazywała się ona Sonora Louise Smart Dodd. Obchody zorganizowanej przez siebie uroczystości Sonora dedykowała swojemu ojcu, który po śmierci mamy dzielnie zajął się wychowaniem szóstki dzieci. Święto miało formę festynu i odbywało się regularnie także w kolejnych latach. Festyn w Spotkane zaczął w końcu cieszyć się popularnością i szerokim uznaniem. Świadczy o tym chociażby fakt, że już w roku 1916, sam prezydent Woodrow Wilson zaszczycił swą przemową ludzi zebranych na festiwalu. W roku 1924 święto zostało wprowadzone do kalendarza, a za 42 lata przywódca USA - Lyndon Johnson - podpisując prezydencką proklamację oficjalnie ustanowił trzecią niedzielę czerwca Dniem Ojca. Ponadto, w roku 1972 święto to zostało potwierdzone przez prezydenta Richarda Nixona aktem prawnym. W Polsce Dzień ojca obchodzony był po praz pierwszy dnia 23 czerwca 1965 roku. Data tej uroczystości w naszym kraju do dziś nie uległa zmianie.

Dzień Ojca niestety nie może poszczycić się tak bogatą historią jak chociażby analogiczne święto - Dzień Matki. Nie znaczy to oczywiście, że nie mamy brać w nim udziału; w końcu zarówno tata, jak i mama zasługują na taki sam szacunek i wdzięczność. Świetnym podarunkiem z tej okazji, może być nic innego, jak właśnie bukiet kolorowych i wonnych kwiatów z Kwiaciarni w Kłobucku!

Tych kolorowych roślin możemy jednak używać przy wielu innych okolicznościach. Niestety nie wszystkie z nich są radosne. Na przykład mamy zwyczaj posługiwać się kwiatami z okazji pogrzebów. Warto wówczas zadbać, by wybrana wiązanka była stonowana i stosowna.

Na szczęście okazji radosnych jest więcej niż przykrych. Nie sposób więc nie wspomnieć tu o weselach i ślubach. Ciężko wyobrazić sobie uroczystości ślubu lub wesela bez wdzięcznego akompaniamentu kwiatów!

Kolorowymi roślinkami możemy posłużyć się także z okazji urodzin oraz imienin. Pamiętaj jednak, że kiedy podczas imienin, kwiaty są wystarczającym prezentem, to w przypadku urodzin warto zdobyć się na coś więcej.

Mimo, że sporą część tego artykułu poświęciliśmy Dniu Ojca, to nie chcemy zapomnieć o jego bliźniaczych uroczystościach. W związku z tym warto pamiętać, że Dzień Matki, Babci, czy Dziadka to także świetne okazje do wręczenia barwnego bukietu zakupionego w kwiaciarni w Kłobucku.

Nie sposób nie wspomnieć na końcu o chwili wyznania miłości. Tę wyjątkową okoliczności warto wzbogacić urokiem i siłą starannie dobranych, romantycznych kwiatów.

Jako Kwiaciarnia Kłobuck zajmujemy się kwiatami na co dzień. Swoje profesjonalne usługi chętnie świadczymy bez względu na zaistniałe okoliczności. Nie tylko oferujemy szeroki wybór kwiatowych kreacji, lecz także dostarczamy je w dowolne miejsce na terenie całego kraju!

Serdecznie zapraszamy do współpracy, Poczta Kwiatowa INC Kłobuck!

Gdynia | Trójmiasto | Poznań | Kraków | Warszawa | Wrocław | Łódź | Gdańsk | Szczecin  | Katowice | Olsztyn | Lublin | Toruń | Białystok | Sopot | Bydgoszcz | Częstochowa | Radom | Sosnowiec | Zabrze  i wielu innych.