Kwiaciarnia Kłobuck, dostawa gratis w Kłobucku i okolicy

Bukiet od 5 do 200 róż
Dostawa gratis
$20.72
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bukiet Słodki pocałunek
Dostawa gratis
$27.60
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bukiet Dzień dobry
Dostawa gratis
$27.60
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Storczyk w doniczce
Dostawa gratis
$29.25
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bukiet Uśmiech lata
Dostawa gratis
$30.36
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Stroik Wesołych Świąt
Dostawa gratis
$33.12
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Dużo Radości
Dostawa gratis
$33.12
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Stroik Blask Świąt
Dostawa gratis
$35.88
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kosz Smakosza
Dostawa gratis
$38.64
Najbliższy termin dostawy: 13.12.2018
Więcej
Bukiet Zaczarowany
Dostawa gratis
$38.64
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Miodowy miesiąc
Dostawa gratis
$38.64
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bukiet kondolencyjny
Dostawa gratis
$41.41
Dostawa jeszcze dziś
Więcej

Czym jest kwiat? Według definicji encyklopedycznej jest to po prostu organ roślin nasiennych, w którym wykształcają się wyspecjalizowane elementy służące do rozmnażania. To suche stwierdzenie - choć prawdziwe - nie oddaje tego, co wielu z nas czuje do tych pięknych roślin. Kwiaty rzecz jasna nie pełnią w naszym życiu jedynie funkcji ozdobnej. Powszechnie wytwarza się z tych roślin zdrowotne preparaty oraz używa się ich w roli klimatycznych podarków.

Niestety, w obecnych czasach coraz rzadziej pamięta się o uroku kwiatów. Mimo tego, że nie brakuje okazji do ich wręczania, posługujemy się nimi sporadycznie. Jedną ze wspaniałych, a jednocześnie niedocenianych możliwości do podarowania kwiatów jest Dzień Ojca. W jaki sposób powstało to osobliwe święto?

Dzień Ojca ma stosunkowo krótką historię. Jego obchody zostały zainicjowane w 19 czerwca 1910 roku w amerykańskim mieście Spotkane. Co ciekawe, inspiratorem tego święta była kobieta. Nazywała się ona Sonora Louise Smart Dodd. Obchody zorganizowanej przez siebie uroczystości Sonora dedykowała swojemu ojcu, który po śmierci mamy dzielnie zajął się wychowaniem szóstki dzieci. Święto miało formę festynu i odbywało się regularnie także w kolejnych latach. Festyn w Spotkane zaczął w końcu cieszyć się popularnością i szerokim uznaniem. Świadczy o tym chociażby fakt, że już w roku 1916, sam prezydent Woodrow Wilson zaszczycił swą przemową ludzi zebranych na festiwalu. W roku 1924 święto zostało wprowadzone do kalendarza, a za 42 lata przywódca USA - Lyndon Johnson - podpisując prezydencką proklamację oficjalnie ustanowił trzecią niedzielę czerwca Dniem Ojca. Ponadto, w roku 1972 święto to zostało potwierdzone przez prezydenta Richarda Nixona aktem prawnym. W Polsce Dzień ojca obchodzony był po praz pierwszy dnia 23 czerwca 1965 roku. Data tej uroczystości w naszym kraju do dziś nie uległa zmianie.

Dzień Ojca niestety nie może poszczycić się tak bogatą historią jak chociażby analogiczne święto - Dzień Matki. Nie znaczy to oczywiście, że nie mamy brać w nim udziału; w końcu zarówno tata, jak i mama zasługują na taki sam szacunek i wdzięczność. Świetnym podarunkiem z tej okazji, może być nic innego, jak właśnie bukiet kolorowych i wonnych kwiatów!

Tych kolorowych roślin możemy jednak używać przy wielu innych okolicznościach. Niestety nie wszystkie z nich są radosne. Na przykład mamy zwyczaj posługiwać się kwiatami z okazji pogrzebów. Warto wówczas zadbać, by wybrana wiązanka była stonowana i stosowna.

Na szczęście okazji radosnych jest więcej niż przykrych. Nie sposób więc nie wspomnieć tu o weselach i ślubach. Ciężko wyobrazić sobie te uroczystości bez wdzięcznego akompaniamentu kwiatów!

Kolorowymi roślinkami możemy posłużyć się także z okazji urodzin oraz imienin. Pamiętaj jednak, że kiedy podczas imienin kwiaty są wystarczającym prezentem, to w przypadku urodzin warto zdobyć się na coś więcej.

Mimo, że sporą część tego artykułu poświęciliśmy Dniu Ojca, to nie chcemy zapomnieć o jego bliźniaczych uroczystościach. W związku z tym warto pamiętać, że Dzień Matki, Babci, czy Dziadka to także świetne okazje do wręczenia barwnego bukietu zakupionego w kwiaciarni Gaja.

Nie sposób nie wspomnieć na końcu o chwili wyznania miłości. Tę wyjątkową okoliczności warto wzbogacić urokiem i siłą starannie dobranych, romantycznych kwiatów.

Jako Kwiaciarnia Kłobuck zajmujemy się kwiatami na co dzień. Swoje profesjonalne usługi chętnie świadczymy bez względu na zaistniałe okoliczności. Nie tylko oferujemy szeroki wybór kwiatowych kreacji, lecz także dostarczamy je w dowolne miejsce na terenie całego kraju!

Serdecznie zapraszamy do współpracy, kwiaciarnia internetowa Gaja!

Gdynia | Trójmiasto | Poznań | Kraków | Warszawa | Wrocław | Łódź | Gdańsk | Szczecin  | Katowice | Olsztyn | Lublin | Toruń | Białystok | Sopot | Bydgoszcz | Częstochowa | Radom | Sosnowiec | Zabrze  i wielu innych.