Kwiaciarnia Kleczew, dostawa gratis w Kleczewie i okolicy

Bukiet z 5 róż
Dostawa gratis
99,90zł
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
To Kwiaty wprost z Mojego Serca
Dostawa gratis
99,90zł
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bukiet Nasza Złota jesień
Dostawa gratis
119,90zł
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bukiet Nasze Jesienne Oczarowanie
Dostawa gratis
119,90zł
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty dla Tej Najlepszej na Świecie
Dostawa gratis
129,90zł
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
To Kwiaty jak Nasze Marzenia
Dostawa gratis
129,90zł
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bukiet Fantazyjny
Dostawa gratis
139,90zł
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Jak Blask Naszej Miłości
Dostawa gratis
139,90zł
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty pełne moich uczuć
Dostawa gratis
149,90zł
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kosz Pełen Wyrobów Wedla
Dostawa gratis
159,90zł
Najbliższy termin dostawy: 30.11.2022
Więcej
To Kwiaty dla dla Ciebie
Dostawa gratis
159,90zł
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kosz Pełna Harmonia smaku
Dostawa gratis
178,00zł
Najbliższy termin dostawy: 30.11.2022
Więcej

Któż z nas nie ulega urokowi kwiatów! Te śliczne i wonne rośliny stanowią wspaniałą ozdobę naszych mieszkań, domów oraz ogrodów. Ponadto, mają one szerokie zastosowanie w kulinarii, medycynie i ziołolecznictwie.

Nie zapominajmy jednak, że kwiatów możemy używać także w roli gustownych, okolicznościowych podarunków. Niestety, mimo, że okazji do wręczenia bukietu nie brakuje, ta piękna tradycja powoli zanika. W jakich sytuacjach możemy zatem podarować komuś kwiaty? Jak już wspomnieliśmy, jest ich wiele. Zanim jednak skupimy na tym swoją uwagę, chcielibyśmy przedstawić Ci krótką historię dwóch nierozerwalnie związanych z kwiatami świąt, o których niestety coraz częściej zapominamy.

O jakich uroczystościach mowa? Chodzi tu rzecz jasna o Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. Święta te występują w dwóch następujących po sobie dniach, a mianowicie 21 oraz 22 stycznia każdego roku. Dzień Babci i Dzień Dziadka nie mają niestety tak bogatej historii jak na przykład Dzień Matki, którego korzenie sięgają kilku tysięcy lat wstecz. Warto w tym miejscu także wspomnieć, że święta poświęcone naszym dziadkom w każdym kraju posiadają inną historię, podczas gdy w wielu nie są nawet obchodzone. W Polsce natomiast, Dzień Babci i Dzień Dziadka istnieją od roku 1964. Wszystko zaczęło się od urodzin aktorki Mieczysławy Ćwiklińskiej. Tak się składa, że akurat tego specjalnego dla siebie dnia gościła ona w pewnym grodzie nad Wartą, gdzie grała rolę Babci w sztuce "Drzewa umierają stojąc" Alejandro Casona. Po spektaklu, pewien człowiek z redakcji "Expressu Poznańskiego" wręczył aktorce bukiet kwiatów oraz tort, wmawiając jej, że czyni to z okazji obchodzonego w Poznaniu Dnia Babci. Oczywiście wszystko to było przyjacielską mistyfikacją - nie celebrowano wówczas jeszcze w Polsce tego typu świąt ani uroczystości. Dzięki temu wydarzeniu Dzień Babci został wkrótce spopularyzowany na skalę całego kraju. Skoro zaistniało już święto poświęcone babciom, trzeba było stworzyć coś także dla naszych dziadków. W związku z tym, w latach 70-tych Telewizja Polska zorganizowała plebiscyt na ustalenie daty Dnia Dziadka. Ostatecznie zdecydowano, że będzie obchodzić się go 22 stycznia.

Czyż to nie wspaniałe, że właśnie kwiaty były pierwszym prezentem wręczonym z okazji Dnia Babci? Powstał w ten sposób piękny zwyczaj, który możemy kultywować w naszych czasach. Oczywiście istnieje jeszcze wiele innych sposobności do wręczenia komuś wonnej kwiatowej kreacji.

Należą do nich na przykład śluby, wesela. Warto posłużyć się wówczas kolorowym i wesołym bukietem ułożonym i dostarczonym przez kwiaciarnię  w Kleczewie, który wspaniale wpisze się w atmosferę ślubu oraz trafnie wyrazi naszą radość.

Niestety nie brakuje i przykrych okazji. Kiedy na przykład bierzemy udział w pogrzebie, dobrze jest zdecydować się na kwiaty, wiązankę pogrzebową. Dobrze jest jednak wówczas pamiętać, by była ona stosowna i skromna.

Co możemy natomiast powiedzieć o urodzinach, imieninach? Są to wspaniałe okazje do podarowania solenizantowi pięknego bukietu. Pamiętaj jednak, że choć kwiaty nie są wystarczającym prezentem wystosowanym z tej okazji, to mogą być jego godnym uzupełnieniem.

Na uwagę zasługują także chwile wyznania miłości. Bez względu na to, czy mają one miejsce podczas Walentynek, czy też nie są związane z żadną okazją, warto podkreślić ich wagę romantycznym bukietem kwiatów.

Nazywamy się Kwiaciarnia Kleczew i stawiamy się do Twojej dyspozycji niezależnie od zaistniałych okoliczności! Co mamy do zaoferowania swoim klientom? Szeroki wybór kwiatowych kreacji, fachowa pomoc oraz dostarczenie bukietu na terytorium całego kraju! Serdecznie zapraszamy Cię do skorzystania z usług naszej Poczty Kwiatowej INC z Kleczewa.

Gdynia | Trójmiasto | Poznań | Kraków | Warszawa | Wrocław | Łódź | Gdańsk | Szczecin  | Katowice | Olsztyn | Lublin | Toruń | Białystok | Sopot | Bydgoszcz | Częstochowa | Radom | Sosnowiec | Zabrze  i wielu innych.