Kwiaciarnia Gostyń, dostawa gratis w Gostyniu i okolicy

Kwiaty Margaretkowe Serce
Dostawa gratis
$23.56
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Nasza Słodka Idylla
Dostawa gratis
$25.92
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Nasza Magiczna Miłość
Dostawa gratis
$28.80
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bukiet Nasze Jesienne Oczarowanie
Dostawa gratis
$31.42
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Nasze Miodowe Szaleństwo
Dostawa gratis
$31.42
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Różany Podarunek
Dostawa gratis
$31.42
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Ślubne
Dostawa gratis
$34.04
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty pełne moich uczuć
Dostawa gratis
$39.28
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Różany Bukiet
Dostawa gratis
$39.28
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Chwila Wspomnień i Zadumy
Dostawa gratis
$47.14
Dostawa jeszcze dziś
Więcej

Gostyń już od samego założenia był miastem prywatnym. W XIV wieku został częścią majątku Wezenborgów.


Co kojarzy Ci się ze słowem kwiat? Na myśl może przychodzić Ci wiele rzeczy związanych z tymi pięknymi roślinami. Możesz pomyśleć o pięknym ogrodzie, leczniczych właściwościach jakiegoś kwiatu albo o wspaniałym bukiecie, który kiedyś otrzymałeś. Tak czy inaczej, jedno jest pewne: kwiaty mają moc i urzekają swoim pięknem!

To bardzo ciekawe, że rośliny te są nie tylko urocze, lecz także i pożyteczne. Jak już wspomnieliśmy na wstępie, niektóre kwiaty mają właściwości lecznicze. Ponadto w świecie tych roślin istnieje wielka różnorodność - nie każdy kwiat jest wonny i delikatny! Co więcej, te niepozorne, kolorowe roślinki miały potężny wpływ na kształtowanie się wielu religii oraz kultur na całym świecie.

My nazywamy się Kwiaciarnia Gostyń. Pasjonujemy się kwiatami. Naszej fascynacji nie zostawiamy jednak tylko dla siebie. Dlatego też, zanim przedstawimy Państwu dokładną ofertę naszej Kwiaciarni, zapraszamy do krótkiego przewodnika, w którym zebraliśmy dla Państwa różne ciekawostki z zachwycającego świata kwiatów.

Utarło się na przykład, że nasionka kwiatów są bardzo drobne i delikatne. Okazuje się jednak, że istnieją wyjątki od tej reguły. Niektóre kwiaty posiadają ogromne nasiona, których średnica dochodzi do pięćdziesięciu centymetrów, a waga do kilku kilogramów!

Mało kto wie także, że kwiaty wykorzystywane są w przemyśle perfumeryjnym. Z tych wonnych roślin pozyskuje się drogocenne olejki eteryczne, które umożliwiają późniejsze wykonanie perfum. To niesamowite, jaka moc kryje się w kwiatach!

Kolejną ciekawostką na temat tych kolorowych roślinek, jest pewna historia z czasach elżbietańskiej Anglii. Wówczas, wyrażanie emocji nie było zbyt modne. Z tego powodu stworzono cały słownik kwiatowych znaczeń oraz symboli. Za pomocą konkretnych kolorów oraz gatunków można było wyrazić pewne ściśle określone myśli. Na przykład wręczenie frezji oznacza: "obdarz mnie miłością!"

Kwiaty kojarzą się często z czystością i niewinnością. Niemniej jednak, nie każdy z nich jest tak niewinny, na jakiego mógłby wyglądać. Na przykład bieluń jest rośliną, która posiada silne właściwości halucynogenne oraz narkotyczne. Nie inaczej jest z resztą w przypadku popularnych maków.

Jak więc wyraźnie widać, świat kwiatów jest tak różnorodny, piękny i zaskakujący, iż trudno byłoby nie mu nie ulec!

W ciągu każdego roku istnieje wiele sposobności ku posłużeniu się kwiatami w roli miłego podarunku. Na początku warto wspomnieć o chwilach ekscytacji i radości, których dostarczają nam ślub oraz wesele. Kwiaciarnia w Gostyniu obsługuje kwiatami również te uroczystości!

Niestety zdarzają się i przykre chwile, takie jak wówczas, gdy żegnamy zmarłych podczas pogrzebów. W takiej sytuacji także warto zdecydować się na bukiet kwiatów na pogrzeb, trzeba jednak pamiętać o dobraniu go w nastroju skromności i prostoty. Kwiaciarnia Gaja z przyjemnością pomoże wybrać stosowną wiązankę oraz dostarczyć ją na miejsce.

A co jeśli potrzebujemy skorzystać z pomocy kwiatów w celu wyrażenia swych uczuć romantycznych? Świetną sposobnością ku temu są walentynki, choć oczywiście z wyznaniem miłości nie trzeba czekać do jakiejś konkretnej okazji. Także w tym przypadku Poczta Kwiatowa w Gostyniu stanie na wysokości zadania, by pomóc dotrzeć do serca Twojej ukochanej osoby!

Regularnie obchodzimy także imieniny oraz urodziny. Te radosne uroczystości stwarzają wspaniałą okazję do obdarzenia kwiatami świeżo upieczonego solenizanta.

W ciągu roku jest również kilka wyjątkowych dni, kiedy to możemy pokazać naszym bliskim, że o nich pamiętamy. Do takich okazji należą na przykład dzień matki, dzień ojca, dzień babci, dzień dziadka, czy też dzień dziecka. Kwiaciarnia z Gostynia radzi, by także w tych okolicznościach zdecydować się na skromny, lecz radosny bukiet.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy Ci niezbędnej pomocy!

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług!

 

Gdynia | Trójmiasto | Poznań | Kraków | Warszawa | Wrocław | Łódź | Gdańsk | Szczecin  | Katowice | Olsztyn | Lublin | Toruń | Białystok | Sopot | Bydgoszcz | Częstochowa | Radom | Sosnowiec | Zabrze  i wielu innych.