Kwiaciarnia Gostyń, dostawa gratis w Gostyniu i okolicy

Bukiet Różnokolorowy
Dostawa gratis
$23.72
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Roześmiane Kwiaty
Dostawa gratis
$23.72
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Jak Dotyk Motyla
Dostawa gratis
$26.36
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Zapach lata
Dostawa gratis
$26.36
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Babie Lato
Dostawa gratis
$29.00
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty dla Ukochanego
Dostawa gratis
$31.64
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bukiet Wiosenna Inspiracja
Dostawa gratis
$31.64
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Miłego Dnia
Dostawa gratis
$34.28
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Radość z Życia
Dostawa gratis
$34.28
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Bukiet z 11 róż
Dostawa gratis
$36.92
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Kwiaty Jesteś Moją  Miłością
Dostawa gratis
$36.92
Dostawa jeszcze dziś
Więcej
Wiązanka Nasza Pamięć o Tobie
Dostawa gratis
$39.56
Dostawa jeszcze dziś
Więcej

Gostyń już od samego założenia był miastem prywatnym. W XIV wieku został częścią majątku Wezenborgów.


Co kojarzy Ci się ze słowem kwiat? Na myśl może przychodzić Ci wiele rzeczy związanych z tymi pięknymi roślinami. Możesz pomyśleć o pięknym ogrodzie, leczniczych właściwościach jakiegoś kwiatu albo o wspaniałym bukiecie, który kiedyś otrzymałeś. Tak czy inaczej, jedno jest pewne: kwiaty mają moc i urzekają swoim pięknem!

To bardzo ciekawe, że rośliny te są nie tylko urocze, lecz także i pożyteczne. Jak już wspomnieliśmy na wstępie, niektóre kwiaty mają właściwości lecznicze. Ponadto w świecie tych roślin istnieje wielka różnorodność - nie każdy kwiat jest wonny i delikatny! Co więcej, te niepozorne, kolorowe roślinki miały potężny wpływ na kształtowanie się wielu religii oraz kultur na całym świecie.

My nazywamy się Kwiaciarnia Gostyń. Pasjonujemy się kwiatami. Naszej fascynacji nie zostawiamy jednak tylko dla siebie. Dlatego też, zanim przedstawimy Państwu dokładną ofertę naszej Kwiaciarni, zapraszamy do krótkiego przewodnika, w którym zebraliśmy dla Państwa różne ciekawostki z zachwycającego świata kwiatów.

Utarło się na przykład, że nasionka kwiatów są bardzo drobne i delikatne. Okazuje się jednak, że istnieją wyjątki od tej reguły. Niektóre kwiaty posiadają ogromne nasiona, których średnica dochodzi do pięćdziesięciu centymetrów, a waga do kilku kilogramów!

Mało kto wie także, że kwiaty wykorzystywane są w przemyśle perfumeryjnym. Z tych wonnych roślin pozyskuje się drogocenne olejki eteryczne, które umożliwiają późniejsze wykonanie perfum. To niesamowite, jaka moc kryje się w kwiatach!

Kolejną ciekawostką na temat tych kolorowych roślinek, jest pewna historia z czasach elżbietańskiej Anglii. Wówczas, wyrażanie emocji nie było zbyt modne. Z tego powodu stworzono cały słownik kwiatowych znaczeń oraz symboli. Za pomocą konkretnych kolorów oraz gatunków można było wyrazić pewne ściśle określone myśli. Na przykład wręczenie frezji oznacza: "obdarz mnie miłością!"

Kwiaty kojarzą się często z czystością i niewinnością. Niemniej jednak, nie każdy z nich jest tak niewinny, na jakiego mógłby wyglądać. Na przykład bieluń jest rośliną, która posiada silne właściwości halucynogenne oraz narkotyczne. Nie inaczej jest z resztą w przypadku popularnych maków.

Jak więc wyraźnie widać, świat kwiatów jest tak różnorodny, piękny i zaskakujący, iż trudno byłoby nie mu nie ulec!

W ciągu każdego roku istnieje wiele sposobności ku posłużeniu się kwiatami w roli miłego podarunku. Na początku warto wspomnieć o chwilach ekscytacji i radości, których dostarczają nam ślub oraz wesele. Kwiaciarnia Gaja w Gostyniu obsługuje również te uroczystości!

Niestety zdarzają się i przykre chwile, takie jak wówczas, gdy żegnamy zmarłych podczas pogrzebów. W takiej sytuacji także warto zdecydować się na bukiet kwiatów na pogrzeb, trzeba jednak pamiętać o dobraniu go w nastroju skromności i prostoty. Kwiaciarnia Gaja z przyjemnością pomoże wybrać stosowną wiązankę oraz dostarczyć ją na miejsce.

A co jeśli potrzebujemy skorzystać z pomocy kwiatów w celu wyrażenia swych uczuć romantycznych? Świetną sposobnością ku temu są walentynki, choć oczywiście z wyznaniem miłości nie trzeba czekać do jakiejś konkretnej okazji. Także w tym przypadku firma Gaja stanie na wysokości zadania, by pomóc dotrzeć do serca Twojej ukochanej osoby!

Regularnie obchodzimy także imieniny oraz urodziny. Te radosne uroczystości stwarzają wspaniałą okazję do obdarzenia kwiatami świeżo upieczonego solenizanta.

W ciągu roku jest również kilka wyjątkowych dni, kiedy to możemy pokazać naszym bliskim, że o nich pamiętamy. Do takich okazji należą na przykład dzień matki, dzień ojca, dzień babci, dzień dziadka, czy też dzień dziecka. Kwiaciarnia Gaja radzi, by także w tych okolicznościach zdecydować się na skromny, lecz radosny bukiet.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy Ci niezbędnej pomocy!

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług!

 

Gdynia | Trójmiasto | Poznań | Kraków | Warszawa | Wrocław | Łódź | Gdańsk | Szczecin  | Katowice | Olsztyn | Lublin | Toruń | Białystok | Sopot | Bydgoszcz | Częstochowa | Radom | Sosnowiec | Zabrze  i wielu innych.