26.06.2022
KWIACIARNIA INTERNETOWA
TO NASZA KWIACIARNIA
POCZTA KWIATOWA INC.
Poczta kwiatowa INC.
Kategorie
- Kwiaty z życzeniami powrotu do Zdrowia
- Bukiety z róż
- Kwiaty na Urodziny
- Bukiety z Tulipanów
- Kwiaty na Imieniny
- Kwiaty na pogrzeb
- Kosze delikatesowe
- Kwiaty na Przeprosiny
- Kwiaty na ślub
- Kwiaty z okazji Gratulacji
- Kosze z kwiatami
- Bukiety z gerber
- Kwiatowa kolekcja na zimę
- Kwiaty na Rocznicę
- Bukiety z różnych kwiatów
- Kwiatami Chcę Ci podziękować
- Prezenty na Walentynki słodka miłość
- Kwiaty na narodziny Dziecka
- Miłość i kwiaty
- Wszystkie kompozycje
- Prezenty na Dzień Matki
- Dodatki do kwiatów
- Kwiaty na Walentynki
- Prezenty na Dzień Kobiet
- Kwiaty na Dzień Babci i Dziadka
- Prezenty na Dzień Babci i Dziadka
- Kwiaty na Dzień Matki
Umiejętne nawożenie roślin

Nawozy to po prostu środki polepszające wartości odżywcze gleby i można je podzielić na: mineralne (mączki skalne), organiczne (kompost, słoma, odpadki roślinne) oraz naturalne (obornik, gnojówka). Nawozy mogą występować w różnych postaciach, np. pelletu, granulek, a także pałeczek czy tabletek albo po prostu w płynie lub w proszku. Te w postaci pałeczek nadają się zwłaszcza do kwiatów

W sztuce nawożenia istotne są terminy podawania środków polepszających. Najlepszą porą do tego celu jest wiosna, kiedy kwiaty w ogrodzie są w stanie intensywnego wzrostu i potrzebują swoich roślinnych witamin, takich jak: wapń, fosfor, potas, azot, magnez czy siarka. Drugim ważnym okresem wymagającym nawożenia jest jesień, wówczas stosujemy preparaty o nieco innym składzie, które pozwolą kwiatom przygotować się do zimowego letargu.
Podając naszym kwiatom środki polepszające, musimy uważać, aby nie przekroczyć dawki zalecanej przez producenta nawozu. W przeciwnym razie naszym roślinom grozi przenawożenie, a więc nadmierne nagromadzenie składników mineralnych, które podane w zbyt dużej dawce, stają się szkodliwe i trujące. Podczas podawania nawozu w płynie, proszku czy granulacie niezwykle przydatna okaże się dla nas zwykła, nawet najprostsza waga kuchenna, która precyzyjnie odmierzy zalecaną ilość preparatu.
Aplikacja nawozów może się odbywać ręcznie (koniecznie w rękawicach

Nawożenie powinniśmy zaplanować przed opadami deszczu albo obficie podlać rośliny po zastosowaniu danego środka. W przeciwnym razie nierozpuszczony preparat może być przyczyną zamierania kwiatów oraz powstawania nieestetycznych żółtych plam na trawniku. Nie wolno sypać nawozu na mokre rośliny, gdyż drobiny preparatu mogą przylepić się i poparzyć wrażliwe łodygi czy liście. Stosując środki doglebowe, powinniśmy zmieszać je z ziemią, dzięki czemu rozpuszczą się znacznie szybciej.
Wszelkiego rodzaju nawozy i odżywki do kwiatów przechowujemy w suchym i

Autor: Anna Alochno-Janas