Kwiaty cięte odporne na zimno

Okres zimowych chłodów, nie wyklucza istnienia wszelkiego rodzaju okazji do ofiarowywania bukietów kwiatów. Zimą również celebruje się urodziny, imieniny, rocznice czy uczestniczy w ślubach, chrzcinach lub innego rodzaju uroczystościach. To także czas, gdy kwiatami przystrajane są kościoły czy sale bankietowe z okazji zaślubin lub wesel. O tej porze roku, kwiaty są na pewno nieco droższe, ale dzięki dobrze rozwijającemu się handlowi tym rodzajem produktów, można zamówić w kwiaciarni w zasadzie każdego rodzaju roślinę. Istotne jest jednak to, by była ona odporna na niskie temperatury. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jakie kwiaty cięte są odporne na zimno i czy w ogóle takie są dostępne? Jak najbardziej istnieją tego rodzaju, wytrzymałe gatunki i bez trudu można je zakupić w okresie zimowym w kwiaciarniach. Do tego rodzaju roślin należy między innymi:

- Orchidea
Chociaż przeważnie zdobi polskie parapety okienne, stojąc na nich w doniczce, to przecież jest również popularnym kwiatem ciętym, używanym w różnego rodzaju wiązankach czy bukietach. Uznawana za niezwykle szlachetny kwiat, jest tak naprawdę epifitem, bardzo wytrzymałym na warunki zewnętrzne. Storczyki często zdobią wnętrza kościołów, w których odbywają się zaślubiny Państwa Młodych. Są też piękną dekoracją limuzyn czy wspaniałym elementem ozdobnym wnętrz, gdy są umieszczane w szklanych, wysokich wazonach.

- Goździk
Popularny niegdyś goździk dzisiaj znowu wraca do łask na fali mody na lata 70 te. To wyjątkowy mistrz przetrwania. Kwiaty te potrafią przeżyć w niezmieniony stanie nie tylko przez wiele godzin, ale nawet dni. Bogata paleta barw pozwala komponować z nich zachwycające bukiety, zawsze świeże i wyglądające elegancko. Niska temperatura nie jest im straszna i na pewno doskonale przetrwają ekspozycję na zimowe chłody. Różnorodność odmian umożliwia tworzenie z tych kwiatów wyjątkowych kompozycji.

- Eustoma
Często spotykana w ślubnych bukietach. Ten pozornie delikatny kwiatek jest bardzo wytrzymały, dlatego warto go wykorzystać w kompozycjach kwiatowych na różnego rodzaju okoliczności, mające miejsce zimą. Eustoma jest odporna nie tylko na niskie temperatury, ale również dobrze zniesie dłuższy brak nawilgotnienia. Ten piękny, barwny kwiat, podobny do róży, o jasnozielonych liściach, spełni doskonale swoją rolę w każdym, zimowym bukiecie.

- Margerytki
Dostępne w różnych odmianach i barwach, niezwykle trwałe margerytki, mogą zarówno stanowić podstawę bukietu, jak również być jego urozmaiceniem. To kwiaty, które można śmiało nazwać nieśmiertelnikami, ponieważ rekordowo długo mogą stać w wazonie. Idealnie też będą się spisywały w bukiecie ślubnym, wystawionym na działanie chłodu. Delikatne, drobne, barwne kwiatki będą nasuwały skojarzenia z wiosennym urokiem dzikich łąk.

-Lilie
Kwiaty te są dostępne na naszym rynku praktycznie o każdej porze roku. Są niezwykle trwałymi roślinami. Jeśli usunie im się pylniki, potrafią zachować swoje piękno, stojąc w wazonie nawet dłużej niż tydzień. To kwiaty o solidnej konstrukcji, które nie boją się zimowego chłodu, dlatego często używane są do bukietów, zamawianych na różnego rodzaju okazje. Zalety estetyczne tych roślin, podkreśla ich wyjątkowo intensywna woń.

-Chryzantema
Kojarzona zawsze ze Świętem Zmarłych, jednak dzięki swoim nowym odmianom, stanowić może wspaniałą ozdobę bukietów na różne inne okazję. Kwiat ten, znoszący doskonale mrozy, może być wykorzystywany do zdobienia elementów wystroju, znajdujących się na zewnątrz pomieszczeń. Sprawdzi się również jako idealny dodatek do wszelkiego rodzaju kompozycji kwiatowych we wnętrzach. Będzie również, dzięki różnorodności swoich barw, świetnym uzupełnieniem bukietów.

- Słonecznik
Choć jest to kwiat zdecydowanie kojarzony ze słońcem i latem, można go również spotkać w kwiaciarniach zimą. Jego solidna budowa jest gwarancją jego wytrzymałości na nieprzyjazne warunki zewnętrzne. Przetrwa chłód, ale lepiej jeśli nie będzie długo bez wody. Można temu zaradzić owijając końcówkę jego łodygi w wilgotną ligninę i folię aluminiową na czas transportu. Piękny słonecznik zawsze będzie ciepło rozgrzewał każdy zimowy dzień swoim letnim urokiem.