Jakie kwiaty do ślubnego bukietu w styczniu

Jeśli chodzi o kwiatowe motywy ślubne, styczeń wbrew pozorom oferuje setki możliwości. Podczas czerwca ślub wydaje się popyt bujny odcienie, a upadek ślub nadaje się do palety kolorów jesieni, nie ma twardych i szybkich zasad lub oczekiwań na styczeń ślub.

Klasycznie śluby planowane są na sezon letni, gdy przyroda bujnie obdarza nas milionami odcieni barw kwiatów. Jednak również jesień, ze swoją paletą ciepłych kolorów, wiosna z radosną, świeżą zielenią a nawet zima, to czas, gdy można zadbać o piękną kwiatową oprawę uroczystości zaślubin.

W styczniu nie trzeba martwić się o wolne terminy w salach bankietowych. Planowanie całej ceremonii jest o wiele prostsze. Większa dostępność fotografów, cateringu czy firm odpowiedzialnych za organizację całej imprezy. Taniej wypada na pewno miesiąc miodowy i łatwiej o miejsca w znanych kurortach. Kwiaciarnie mają również więcej wolnego czasu, który mogą poświecić na staranne dopracowanie bukietów i ozdób kwiatowych według wymagań Państwa Młodych.

Może zapłacisz nieco więcej za kwiaty w styczniu, ale dzięki sprawnie działającemu aktualnie transportowi i licznie działającym w tym okresie szklarniom, wybór kwiatów może być naprawdę bardzo bogaty. Tylko mała ilość kwiatów, to aktualnie rośliny sezonowe, dostępne w kwiaciarniach tylko latem. Zimą w kwiaciarniach jest również dostępne całe bogactwo rozmaitych gatunków kwiatów. Sprowadzane są nawet z zagranicy bardzo oryginalne odmiany, które z pewnością wyróżnią bukiet Panny Młodej. Oszczędności wynikające na przykład z tańszego wynajmu Sali bankietowej mogą w zupełności zrekompensować wydatki na kwiaty droższe w sezonie zimowym.

Piękno stycznia leży w uroku czystej bieli śnieżnej. Aura ostatnio jest jednak zmienna, więc warto te biel, podkreślić chociaż w tematach ślubnych. Biały ślub, to wyjątkowo elegancki i klasyczny sposób na podkreślenie rangi tej uroczystości. Białe kwiaty można łączyć w wystroju wnętrz ze lśniącym szkłem, lustrami, białymi, błyszczącymi tkaninami i kontrastującymi elementami intensywnej zieleni roślin. Pana Młoda z białym bukietem wygląda zawsze wyjątkowo nobliwie i elegancko.

Jakie zatem kwiaty będą prezentowały się najpiękniej w zimowym, ślubnym bukiecie?

Lilie Kalie
To klasyczne i tradycyjne kwiaty do bukietu panny Młodej. Dostępne są w wymiarach standardowych, ale również miniaturowych. Pięknie wyglądają w wiązance, ale również dorodny, jeden kwiat robi wrażenie. Występują w różnych kolorach, białe jednak są najbardziej wysublimowane.

Gardenie
Gardenie, dzięki intensywnemu zapachowi i pięknej bieli barwy wyróżniają się wśród kwiatów zimowych. Są trudno w hodowli i dlatego ich cena jest zawsze dosyć wysoka, jednak ich wyjątkowość jest jej warta. Wystarczy klika kwiatów, by zrobić piorunujące wrażenie.

Narcyzy
Kwiaty te wbrew pozorom są nie tylko dostępne wiosną. Można spotkać je w kwiaciarniach już zimą, szczególnie w postaci miniaturowej. To urocze, proste kwiatki idealne jako ślubna ozdoba. Będą pięknie wyróżniały się w bukiecie ślubnym, ale również jako dodatek zdobiący stoły weselne.

Bazie
Bazie to eden z pierwszych zwiastunów wiosny, jednak gdzieniegdzie pojawiają się już w styczniu, tym bardziej, że zimy są coraz cieplejsze. Będą oryginalnym dodatkiem do bukietu lub ozdobą w kompozycjach kwiatowych, ustawionych w Sali weselnej.

Jaskier
Jaskry najczęściej występują w jasnych, żółtych, różowych, czerwonych i pomarańczowych kolorach, ale są one również dostępne w kolorze białym. Te kwiaty wyglądają pięknie w bukiecie ślubnym lub jako dekoracje stołowe.

Róże
Piękne i długotrwałe róże są dostępne przez cały rok. Użyj białych róż jako tradycyjnego motywu ślubnego w styczniu, by zachwycić efektem wszystkich przybyłych na uroczystość gości.

Tulipany
Popularne w zasadzie przez cały rok. Dostępne są w szerokiej gamie barw i rozmiarów, a w zależności od tego, jak zostaną ułożone, mogą tworzyć wyrafinowane i eleganckie lub swojskie i proste bukiety. Bez względu na temat ślubu tulipan jest idealnym kwiatem na tę uroczystość.

To tylko drobny fragment całego bogactwa kwiatów, które można wykorzystać zimą, by stworzyć niepowtarzalną scenerię zaślubin. Każde z nich, z pewnością, pięknie też podkreślą, urodę Panny Młodej, spoczywając w jej dłoni.