Kwiaty imieninowe

W Polsce zwyczaj świętowania imieniem zakorzenił się dosyć mocno, obecny jest również w kilku innych Europejskich krajach, takich jak na przykład Bułgaria, Węgry, Czechy, czy Szwecja, lecz jak to zwykle bywa w każdym z tych krajów przyjął nieco inną postać i formę. Choć z każdym rokiem popularność imienin w naszym kraju słabnie, to obchodzimy je jednak (za wyjątkiem regionów Śląska i Kaszub) wciąż dosyć chętnie i hucznie. Przez setki lat sposób obchodzenia i świętowania imienin znacznie ewoluował, zawsze jednak, podobnie jak urodziny, imieniny kojarzyły się nam ze spotkaniami, przyjęciami i smacznym poczęstunkiem zakrapianym sporą ilością dobrego alkoholu, a także z przyjmowaniem życzeń, prezentów i kwiatów, bez których nikt chyba obchodzenia imienin sobie nie może wyobrazić. W czasach PRL-u, huczne i radosne świętowanie imienin zaczynano już w godzinach pracy, gdzie solenizant przyjmował obowiązkowe goździki - kwiaty na imieniny zwisające każdy w inną stronę, ozdobione gałązką asparagusa i cienką błyszczącą wstążeczką. Do kwiatów dołączano oczywiście porcje domowej roboty tortu i życzenia okraszone sporą dozą skrzętnie maskowanego alkoholu. W domowych pieleszach królowały kryształowe kieliszki, nieśmiertelna sałatka jarzynowa, nóżki w galarecie i muzyka ze starego dobrego Grundiga.

Dziś gdy na wszystko brakuje czasu, a życie pędzi zawrotnym tempem, imieniny wciąż są okazją do składania życzeń i wręczania pięknych, kolorowych kwiatowych bukietów. Coraz rzadziej jednak spotykamy się w tym dniu na domowych przyjęciach i uroczystych bankietach, które dają nam niczym nie zastąpione poczucie przynależności i wspólnoty. Spotkania i prywatki zastąpiły obowiązkowe już w tym dniu upominki i drobne prezenty, które wręczane wraz z kwiatami staja się często miłą i zaskakującą niespodzianką. Wielce uniwersalny i przydatny imieninowy prezent, to bardzo chętnie i często przecież używane przez wszystkich kosmetyki. Najlepiej wręczać je w zestawie do kompleksowej pielęgnacji włosów i ciała. Bywa jednak tak, że chcemy w sposób szczególny i hojny obdarować solenizanta wtedy można sie pokusić o kupno bardziej ekskluzywnego i wyszukanego balsamu, szamponu czy perfumy. Wielu z nas na imieninowy prezent z chęcią wybiera sztukę biżuterii. Jedni gustują w pięknym i nieco drogim niestety srebrze i złocie, inni wolą tańsze, lecz równie piękne ozdoby sztuczne. Dla pań w takiej sytuacji wybieramy przyciągający oczy łańcuszek, broszkę, lub kolczyki. Panów możemy obdarować srebrną bransoletą, lub gustownym i eleganckim zegarkiem.

Najbardziej jednak pożądanym i ulubionym chyba przez wszystkich imieninowym prezentem są ponadczasowe i uniwersalne kwiaty. Kwiaty, które skomponować możemy w piękne i atrakcyjne, kolorowe imieninowe bukiety, budzące uśmiech, podziw i zachwyt. Kwiaty, które wręczać możemy też pojedynczo, do czego najbardziej nadadzą się tulipany i majestatyczne róże. Bukiet kwiatów na imieniny to doskonały i najlepszy pomysł na prezent w przypadku, gdy brakuje nam czasu na kupno dobrze przemyślanego i odpowiednio dobranego do osoby solenizanta upominku, lub gdy po prostu nie mamy pomysłu na to co moglibyśmy w prezencie zakupić. Można je wręczać w wielu przeróżnych wariantach i formach. Jedni z nas najbardziej lubią przecież dość nietrwałe, acz eleganckie kwiaty cięte, inni wolą otrzymać kwitnącą w doniczce roślinkę, którą można pielęgnować, doglądać i zatrzymać na dłużej. Jeszcze inni zachwycą się gustowną, suszoną kwiatowa kompozycją, która przez wiele lat będzie miłym upominkiem i pamiątką, przywodzącą na myśl równie miłe chwile.

Więc jakie kwiaty na imieniny będą najlepszym wyborem? Odpowiedź jest prosta. Każde i wszystkie dostępne warianty. Jeśli brakuje Ci czasu, lub jesteś zbyt daleko, gdy chcesz zaskoczyć solenizanta i sprawić mu wspaniałą i niepowtarzalną niespodziankę, poczta kwiatowa, której kurier w sposób profesjonalny i elegancki dostarczy bukiet, będzie najlepszym wyborem. Kwiaciarnia internetowa to najlepszy sposób by kupić atrakcyjne i pachnące świeżością kwiaty, które możemy przecież wręczyć też osobiście. Imieniny to jedyna wspaniała i wyjątkowa okazja by świętować z przyjaciółmi, znajomymi i bliskimi. Nie kojarzą nam się przecież - jak to bywa w przypadku urodzin - z upływającym czasem i coraz starszym z każdym rokiem wiekiem. To dobry czas do wyrażania sympatii i dobrych emocji wspólnych spotkań dobrej zabawy.Autor: Anna Koman