Jakie kwiaty wysłać na Dzień Babci i Dzień Dziadka?

Dziadkowie odgrywają kluczową rolę w życiu każdego człowieka. Od opowiadania historii, przez opiekę nad dziećmi, po wskazówki i mądrość, wszyscy zwracają się do swoich Dziadków po tak wiele. Dlatego warto pamiętać i obchodzić Dzień Babci oraz Dziadka, 21 i 22 stycznia każdego roku, jako wspaniałą okazję do pokazania tym cennym członkom rodziny, jak bardzo są dla niej ważni. Co może być lepszego w takiej sytuacji niż podarowanie kwiatów?

Kwiaty są idealnym prezentem na wiele świąt, w tym na Dzień Babci i Dziadka, ponieważ przedstawiają sobą piękno i życie. Pomagają wnieść odrobinę świeżości z zewnątrz do wnętrza domu, a jednocześnie służą jako doskonała dekoracja. Oto kilka świetnych pomysłów na idealną kompozycję kwiatową lub bukiet dla Babci czy Dziadka.

Jeśli szukasz kwiatów, które symbolizują ciepło i życzliwość, to według psychologów żółty kolor będzie idealny do takiego bukietu. Doskonale sprawdzi się w nim słonecznik. Piękny, odważny kwiat, który wyraża silną osobowość i witalność. Bukiet słoneczników na pewno ucieszy, zarówno Babcię, jak i Dziadka, przypominając im młodzieńcze czasy i przynosząc powiew lata. Słonecznik zasługuje na swoją nazwę, promieniując pozytywną energią jak słońce. Można go wysłać Dziadkom w postaci dużego bukietu z wieloma słonecznikami lub zmieszać z innymi jasnymi kwiatami, aby uzyskać jeszcze bardziej promienny efekt.

Ci, którzy chcą pozostać w żółtej kolorystyce, powinni również rozważyć takie kwiaty do bukietu jak stokrotki. Mogą one mieć intensywną, żywą, żółtą barwę, która przywodzi na myśl wiosenne łąki. Można je również łatwo łączyć z innymi kolorami i kwiatami. Warto rozważyć na przykład połączenie żółtych stokrotek i pomarańczowych róż. Te dwa kolory pięknie się uzupełniają, tworząc fantastyczną kompozycję, która spodoba się każdej obdarowanej nią osobie. Mieszanka najjaśniejszych i najodważniejszych, kolorowych kwiatów z pewnością umili dzień Dziadkom. Kompozycja, w skład której wejdą stokrotki, gerbery, lilie, róże i więcej kwiatów w jasnych odcieniach czerwieni, pomarańczowego i fioletu, będzie się pięknie prezentowała w jasnym szkle współczesnego wazonu.

Popularnym zestawieniem jest czerwień i róże. Tradycyjne, różowe róże symbolizują podziw i uznanie, podczas gdy czerwień oznacza miłość. Bukiet pąsowych róż zawsze będzie na miejscu, jeśli zostanie ofiarowany wspaniałym Dziadkom za ich oddanie i miłość.

Fioletowe i niebieskie barwy kwiatów, również będą odpowiednie dla Babci i Dziadka. Te oszałamiające kolory są tradycyjnie używane do reprezentowania mądrości, prawości, spokoju i godności, ale warto pamiętać, że pomagają również poprawić nastrój. Niebieskie lub fioletowe lilie będą zatem doskonały wyborem, podobnie jak niebieskie irysy, które świetnie uzupełnią taką kompozycję. Lilie są eleganckie, piękne i inspirujące. Te duże, okazałe kwiaty oznaczają pozytywną energię, nadzieję i odnowę. Ich piękno podniesie na duchu i na pewno rozjaśni dzień Twoich Dziadków. Lilia jest dostępna w wielu gatunkach i kolorach, takich jak biel, róż czy pomarańcz a nawet zielony. Oszałamiający efekt osiągniesz wręczając bukiet, który powstanie na przykład z niebieskich lilii z czerwonymi różami i białą hortensją.

Idealną ozdobą stołu z okazji Dnia Babci czy Dziadka będzie również bukiet, w którym znajdą się kwiaty w odcieniach błękitu, różu, pomarańczowego i żółtego. To ciepłe barwy, które perfekcyjnie współgrają ze sobą, tworząc zachwycający efekt.

Dzień Babci i Dziadka to idealny czas, aby pokazać dziadkom, jak bardzo są doceniani i kochani. Każdy z powyższych pomysłów na aranżację kwiatową, z pewnością uświadomi dziadkom, jak bardzo duże mają znaczenie dla całej rodziny. Dlatego warto wybrać starannie kwiaty do bukietu na tę okazję i zawczasu przygotować jego wysyłkę.