Dzień Babci i Dziadka już wkrótce

Pędzą wnuki ulicami
z ogromnymi laurkami.
Te laurki pełne kwiatków
są dla wszystkich babć i dziadków.
A dziadkowie wraz z babciami
już czekają przed domami.
Przez lornetki patrzą w dal
wystrojeni jak na bal

Dzień Babci i Dziadka to stosunkowo młode święto. W Polsce obchodzimy je od 1964 roku, zainicjował je tygodnik „Kobieta i Życie” początkowo jako Dzień Babci, dopiero kilka lat później do babci dołączył także dziadek i tym sposobem 21 stycznia świętujemy z babcią, a dzień później z dziadkiem.
Święto Babci i Dziadka jest niewątpliwie wspaniałą okazją do uświadomienia dzieciom jak wiele w ich życiu znaczą dziadkowie, jak wiele miłości ofiarowują każdego dnia, jakimi wspaniałymi przyjaciółmi i powiernikami potrafią być.
Rolą rodziców w tym dniu jest stworzenie dzieciom okazji i zmotywowanie ich do wyrażenia swoich uczuć w stosunku do ukochanych dziadków.
Niestety często zdarza się tak, ze ukochana babcia, czy tez dziadek mieszkają daleko od nas. Miłym i wskazanym gestem jest wysłanie kartki z życzeniami, czy też choćby wykonanie telefonu w tym dniu. Ale jakże wspaniałym prezentem dla ukochanych dziadków byłoby wysłanie im w tym dniu pięknego bukietu kwiatów, stworzonego lub wybranego tylko z myślą o nich. Jakże mile poczuje się ukochana babcia tego dnia, gdy otrzyma bukiet pełen wyobraźni, smaku, niebanalny, przywodzący na myśl barwne chwile młodości, lata, słońca w ten zimowy, nierzadko mroźny dzień. I to wszystko oprószone nie styczniowym śniegiem, a miłością, czułością i szacunkiem.
Czy może być coś bardziej wzruszającego tego dnia?
Zapraszamy zatem do obejrzenia naszego katalogu. Na pewno znajdziecie Państwo coś odpowiedniego na tę wyjątkową okazję. Natomiast włączenie dziecka w dokonanie wyboru sprawi, że nie tylko dziadkom zakręci się łza wzruszenia, ale i dziecko poczuje, że zrobiło coś naprawdę wartościowego!

Autor: Ada Green